Rady a tipy k výběrovému řízení

Výběrové řízení může být pro někoho stresující. V Unileveru se vám snažíme celý proces co nejvíce zpříjemnit a předat vám veškeré dostupné informace, které k jeho úspěšnému zvládnutí můžete využít. Připravili jsme pro vás i několik základních rad, jak projít pohovorem.

Buďte sami sebou

Toto je velmi důležité zdůraznit. Nemá smysl říkat nám, co si myslíte, že chceme slyšet, nebo se něco učit nazpaměť. Přijímáme k nám takové lidi, u kterých věříme, že se jim v naší kultuře bude dařit. Předstírat, že jste jiní, by proto nebylo ku prospěchu nikoho.

Buďte poutaví a nadšení

Nespěchejte s odpověďmi na otázky, nebojte se kratší pauzy a rozmyslete si, jaký nejlepší příklad uvedete. Stručná a dobře promyšlená odpověď je nejlepší. Pokud si nejste jisti otázkou, nebojte se na ni zeptat znovu, abyste jí zcela porozuměli a dokázali na ni vhodně odpovědět.

Buďte upřímní

Vyhýbáme se zavádějícím nebo uzavřeným otázkám. Měli byste každou otázku zodpovědět upřímně a věrohodně. Odpovězte podle toho, co vás napadá a odráží to vaše zkušenosti. Je to dobrý způsob, jak zjistíme, zdali jste správný člověk pro nás a my správná firma pro vás.

Uvádějte opravdové životní příklady

Popřemýšlejte o pozicích, které jste zastávali, zodpovědnosti, kterou jste měli, a vašem úspěchu ať už v osobním, studijním nebo pracovním kontextu.

Pokládejte otázky

Pohovory jsou oboustranný proces, proto se nebojte v průběhu výběrového řízení na cokoliv zeptat.

Nahoru